Sagopa Kajmer

Bu başlığı ben açmak istedim :slight_smile:

Gerçek adıyla Yunus Özyavuz, 17 Temmuz 1978’de Samsun’da doğdu. Türk rap müziğinin önde gelen isimlerinden biri olarak bilinir. Müzik kariyerine 1998 yılında Ceza ile birlikte kurdukları Kolera isimli grubun içinde başladı. Daha sonra solo kariyerine odaklanarak Sagopa Kajmer adını kullanmaya başladı.

Sagopa Kajmer, Türkçe rap müziğinin gelişimine büyük katkı sağlamıştır. Özellikle akıcı ve derin sözleriyle, toplumsal konulara değinen şarkılarıyla tanınır. Kendine özgü tarzı ve çarpıcı sözleriyle geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

Müzik kariyeri boyunca birçok albüm ve single yayınlamış, Türk rap müziğinin önemli isimleri arasında yer almıştır. Ayrıca Türkçe rap sahnesinde birçok genç müzisyene ilham olmuştur.

Sosyal medya ve konserler aracılığıyla hayranlarıyla etkileşimini sürdüren Sagopa Kajmer, Türk rap müziğinin önemli bir figürü olarak müzik dünyasındaki yerini korumaktadır.

2 Beğeni

Sagopa Kajmer, Türkiye’de ismini altın harflerle yazdırmış bir rap sanatçısıdır. Olaya tarafsız bakalım, nağmeci dediler adama ve yıllardır nağmeler ile rap müzik yapılıyor.

Arabesk uzantısı dediler ve hâlen adamın yolundan giden onlarca rapçi bu işin ekmeğini yiyor. Birçok kişi ben Sagopa Kajmer dinlemiyorum, Silahsız Kuvvet dinliyorum diyor onlara da ayrı bir saygı duyuyorum tabii :slight_smile:

2 Beğeni

Kendi tarzında muhteşem başarı elde etmiş bir isimdir Sagopa Kajmer! Kimse kusura bakmasın fakat adam öyle bir kitle yarattıki ne yöne giderse gitsin kimse dinlemekten vazgeçmiyor.

Namaz kıldığında da, rakı içtiğinde de kitlesi sağlam bir şekilde dinlemeye devam ediyor. Çok sağlam lirik yazar fakat geçmişte bazı parçaları çok ağır geliyordu.